Gasztrófasírt

  • Ajánló
  • Magyar klasszikusok
Facebook

Fánkvilág

Top 5

  1. Chili con carne a mexikói chilis bab
  2. Magyar klasszikusok: a vasárnapi hús
  3. Amit a palacsintáról tudni kell...
  4. A (majdnem) eredeti drezdai stollen receptje
  5. Focisták eledele- Izland

Creative Commons liszensz

Creative Commons Licenc

Címkék

Albánia (1) A pude ccsige 부대찌개) (1) bab (1) Bajor csülök (1) bakancslista (1) Barcelona tapas (1) Bécs (3) Bocuse dor (6) chili con carne (1) cipóban sült csülök (1) costa mediterranea food olasz étel (1) Costa Nápoly (1) Cucina tradizionale (1) Dubarry szelet (1) Dubrovnik (1) édes napok süti csokoládé fesztivál food (1) elfeledett ételeink (1) Éttermi kütyük (1) fagylalt jeges nyalat (1) fahéjas csiga (1) fánk (2) fesztivál (5) formatorta (3) gasztrótörténelem (10) Goût de France (1) gyuvecs (1) hajónapló Cost (1) húsvét (1) Húsvéti ételek (1) Izland (1) Józsefvárosi piknik (2) kanenbullar (1) Karácsonyi ételek a világban (5) Karácsonyi menü (1) kedvenc ételeim (10) Kocsonya (1) Koreai raguleves (1) lecsó (5) lecsópédia (5) levélszemét (1) LMBTQ (1) magyar klasszikusok (5) Marseille panier costa (1) Márton nap (1) mindenmentes (1) palacsinta (1) parádé (1) paszuly (1) Pride (1) pulyka koszorú (1) rugelach (1) sanday brunch (1) sárgadinnye (1) sonka (1) Spagetti carbonara (1) spam (1) Steakhatározó (4) Steak marha BBQ (3) Stollen (2) street food (1) Svéd (1) svédasztal (1) Svéd lazac gratein (1) Szicilia (1) Szlovákia (2) sztrapacska (1) Távirányítású torta (1) Tejtorta (1) töltött paprika (1) top 10 ételem (1) vasárnapi hús (1) whoopie pie (1) ZELENA MENESTRA (1) zsirban vagy olajban (1) Címkefelhő
Magyar klasszikusok: a vasárnapi hús

Magyar klasszikusok: a vasárnapi hús

›
Magyar klasszikusok: a vasárnapi hús

Ha vasárnap, akkor rántott hús

2014/9/27 : vakegér II 19 komment

 wienerschnitzelKözép-Kelet-Európai létünk nem tette lehetővé a Turbigó módra elkészített marinírozott vajhal iránti olthatatlan vágy felkeltését, de a rántott húst azért ismertük. Generációk számára a vasárnap egyet jelentett (s sokaknak egyet jelent ma is) a jobb ételek asztalra kerülésével. A jobb ételek a világnak ezen a részén a húst jelentik. Ha vasárnap, akkor  a húslevest, s a rántott húst, ami baromfiból többnyire csirkéből, kevésbé pulykából s még ritkábban borjúból készül, pedig az igazi, a példaként szolgáló rántott hús, a  Wiener Schnitzel kizárólag borjúból készülhet.

Wiener Schnitzel  (ejtsd. rántott hús)

Ebből aztán ki is derült, hogy a vasárnapi hús eredetileg (persze) nem magyar. Sőt! A bécsi szelet vitathatatlanul az osztrák konyha szimbóluma, de mivel sógoraink különösebb filozofálgatás nélkül, jó érzékkel, s ízléssel építették konyhájukba a magyar gulyást (Gulasch), és a palacsintát (Palatschinken) is, ezért úgy gondolom, hogy a Wiener Schnitzelnek - már csak kölcsönösségi alapon is - helye van a magyar gasztronómiában.

Eredete kissé kalandos, és ugyanúgy összefonódik más nációk konyhai hagyományaival, mint általában az európai népek történelme. Állítólag úgy került Ausztriába, hogy a 19. század közepén Itáliában háborúskodó Jozef Wenzel Anton Karl Franz Radetzky von Radetz marsall Milánó megszállása közben észrevette, hogy arrafelé zsemlemorzsával borított hússzeleteket sütnek ki. S ha már Észak-Itáliát nem tudta megszerezni a kétfejű sasnak, hadizsákmányként legalább a receptet hazavitte. Azt hiszem, könnyebb volt észben tartani a receptet, mint szegény milánóiaknak az ő teljes nevét.
costoletta.jpgA derék tábornok – ez osztrák nézőpont, az olaszoknak egészen másfajta jelzők jutnak az eszükbe az ősz marsallról – már ezért az egyetlen tettéért megérdemelte, hogy Johann Strauss megírja tisztelgésként a Radetzky-marsot. (Néhány nyelvész kétségbe vonja a bécsi szelet  olasz származásának elméletét. Szerintük ugyanis más átvett ételek esetében az osztrák konyha mindig megtartotta annak eredeti illetve német írásmód szerinti elnevezését, mint például a Gulasch esetében. Ráadásul a bécsi konyha már korábban is ismerte a panírozott, zsírban kisütött húsételeket, többek között a nevezetes Backhendl magyarul rántott csirke) receptjét már egy 1719-ben kiadott szakácskönyv is említi.)

Citromos costoletta

Citromos costoletta, az olasz kapcsolat

A bécsi szeletnek tehát milánói rokonai vannak – őket costoletta milanese vagy piccata név alatt futtatják –, de Milánóba állítólag a spanyolok vitték, akik a móroktól tanulták, ők viszont a Bizáncot elfoglaló törököktől lesték el. Egy közepes európai arisztokrata dinasztiának nincs ilyen bonyolult családfája.

Az igazi ...

De ha már ilyen kozmopolita múltja van, akkor mitől bécsi a bécsi szelet? A sógorok pontos kritériumok alapján készítik el ezt a fogást, s eme kritériumok leglényegesebbje a húsra vonatkozik: igazi Wiener Schnitzel kizárólag borjúhúsból készülhet, és azon belül is csak borjúdióból, amely a fiatal jószág legízletesebb és legpuhább darabjai közé tartozik. Amennyiben a rántott hús sertésből, csirkéből vagy urambocsá‘ pulykából készül, akkor az Bécsben már nem neveztetik bécsi szeletnek, hanem úgy hívják, hogy Schnitzel nach Wiener Art – azaz szelet bécsi módra. Az osztrák séfek arra is esküsznek, hogy a bécsi szeletet nem lehet fritőzben kisütni, és az olajba érdemes egy kis zsírt is belecsempészni. A jó bécsi szelet a hús minősége után döntően két fontos elemen múlik: elég vékonyra van-e szelve a hús, és elég forró-e az olaj? A vastag morzsabundába öltöztetett vékony és omlós hússzelet a nagyon forró (160-180 fokos) olajban ugyanis hihetetlenül gyorsan sül meg, anélkül, hogy sok zsiradékot szívna magába. Sőt, a panírtól védett hús a kéreg alatt inkább megpárolódik, mint megsül.

Ha mindenképpen szeretnénk autentikusak lenni, akkor azt is tudnunk kell, hogy a schnitzel nagyjából akkora, mint egy kisebb közel-keleti repülőszőnyeg, de minimum serpenyő-méretű, így egyszerre mindig csak egyet lehet, rántotthús mediumkell és szabad kisütni. Így ugyan nehéz uzsonnacsomagot csinálni belőle másnapra a gyereknek az iskolába, de biztos nem tesz panaszt a Klebersberg központban, ha ketté vágjuk a szeletet. Vigye csak addig, míg lehet, most még a menzákról sem tiltották ki a kisebbek-nagyobbak kedvenc rántott húsát, haladék nagyjából a félévi bizonyítványosztásig.

Császárvárostól Nemesmedvesig 

A rántott hús a városi, polgári konyhából a két világháború közötti időben kezdett a paraszti konyhába behatolni, s jelent meg az ünnepi étkezések, a lakodalmak táján, ráadásul rangosabb helyen, mint az úri, polgári konyhában. Ez a közel száz esztendős csúszás egyébként meglehetősen jellemző a konzervatív, s kevéssé befogadó paraszti konyhára a 18-20. század közötti periódust nézve. Az ötvenes években a jellemzően már sertéshúsból készült rántott szelet éppannyira ünnepi étel lett a szegény Budapesten, mint a szegény Bécsben. Napjainkig hatóan ekkortól vált az “uralkodó osztály”, a munkásság egyre népszerűbb vasárnapi ételévé a rántott csirkével együtt, amelynek a történeti útja a rántott szeletével lényegében azonos. 

És akiknek fenntartásai vannak:

Az olajtól tocsogó, ízetlen darab igen kiábrándító tud lenni, bár ennek nem a vasárnapi hús az oka!. És ha valaki mégis unja - ez persze csak elméleti feltételezés - vagy egyszerűen csak kísérletező kedvű, akkor íme néhány trükk:

vasárnapi hús

A nagyi nem cifrázta citrommal

 

1. Kend be a hús egyik oldalát magos mustárral a panírozás előtt! Garantáltan ízletesebb lesz.

2. Áztasd panírozás előtt a felszeletelt húsokat fokhagymás tejbe. Hidd el, ez nem csak a halnál válik be!

 3. Ne mondj le a kedvenc vasárnapi kajádról, ha fogyókúrázol. Igaz, utána két körrel többekell futni, de íme egy egészségesebb változat: prézli helyett használj zabkorpát, a fehér lisztet pedig teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszttel vagy zabliszttel helyettesítsd, majd kókuszzsírban süsd ki az ételt!

4. Élet a són túl. Ne csak sózd, hanem kedvenc főszereiddel ízesítsd is a húst panírozás előtt! Az én kedvencem a bors-só-csili, illetve a bors-só-metélőhagyma kombináció. 

5. Keverj a prézlibe egy kis citromhéjat, keményebb reszelt sajtot, fokhagymaport és csipetnyi petrezselymet!

6. Ropogósabb bundát szeretnél? Használj a panírozásnál összezúzott kukoricapelyhet!

7. Ha nem bírod a napraforgóolaj illatát/utóízét, helyettesítsd kókuszzsírral vagy földimogyoró-olajjal. Ugyanakkor rántott húsnál hanyagold az olívaolajat!

8. Ha szinte teljesen elhagynád az olajat, akkor süsd ki a húst tepsiben! Panírozd ízlésed szerint a húst, majd egy tepsit bélelj ki sütőpapírral, kend be vékonyan olajjal. A husik 25-30 perc alatt (félidőnél tessék megfordítani!) készre sülnek!

9. Lágyabb és ízletesebb lehet az ételed, ha a tojáshoz néhány kanál tejet is keversz

 Jó étvágyat!

 

vissza a főmenübe

forrás: 

http://www.agrodolce.it/ricette/costoletta-alla-milanese/
http://hvg.hu/gasztronomia
http://www.nlcafe.hu/gasztro/20140228/rantott-hus-tokeletes/
http://www.foodandwine.hu/2010/10/03
http://blog.icif.com/secondi-di-carne/carne-ovina-e-caprina/costoletta-di-agnello-farcita-con-il-suo-fegato-in-crosta-di-nocciole-delle-langhe/

 

Facebook Tetszik
0
19 komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Kényeztesd magad argentin hátszínnel Kényeztesd magad argentin hátszínnel
  • Az aszalt rizseshús és társai Az aszalt rizseshús és társai
  • Az első 50 igazi és egyetlen lecsó Az első 50 igazi és egyetlen lecsó
  • Fuszulykát vacsorára Fuszulykát vacsorára
  • Marhajó Marhajó

A bejegyzés trackback címe:

https://gasztrofasirt.blog.hu/api/trackback/id/tr946696013

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Dzsozy bácsi 2014.09.28. 11:56:36

Könyörgöm, ne hívjuk az osztrákokat labancoknak, mert nem azok. A labancok azok a magyarok voltak, akik a bécsi udvarhoz voltak hűek.
Válasz erre 

polyvinyl · http://beszelomajom.blog.hu 2014.09.28. 12:14:34

"Az olajtól tocsogó, ízetlen darab igen kiábrándító tud lenni,"

Nem ízetlen, hanem íz-TELEN.

Az "ízetlen" az mást jelent. Azt jelenti, hogy ízléstelen.
Válasz erre 

Mozartkugel · http://baronesregni.blogspot.hu/ 2014.09.28. 12:49:51

@Dzsozy bácsi: +1
Válasz erre 

álfirkász · http://narancsosliba.blog.hu/ 2014.09.28. 13:14:07

Proli család vóttunk, de nem "jobb étel" volt a rántott hús (ami nálunk, óh, minő borzalom!, disznóhúsból készült :) ), pusztán vasárnapi kajának számított, mert akkor volt idő pepecselni vele. Amíg nagymamám tudott főzőcskézni, addig hétköznapokon is normálisan ettünk, inkább csak hagyományként volt hétvégén. A rántott csirke már inkább számított alkalmi ételnek, bár fogalmam sincs, miért. Nem vagyok egy konyhatündér :)
Válasz erre 

ügyfélszolgálatos 2014.09.28. 13:25:10

Spec én inkább sütök egy kis bélszínt az sokkal jobb.
Válasz erre 

csavargo 2014.09.28. 13:28:27

aki le meri írni, hgy áztatni a húst hagymás tejbe, az ne írjon semmit és törölje az egész blogot
Válasz erre 

Köcsögöm Széken 2014.09.28. 13:42:49

Fokhagymás tej szerintem csak csirkemellnél hatásos. Nem szárad ki tőle a hús.
Amit kiemeltem volna, az a panírmorzsa, ugyanis az olcsóbbak hazavágják az egészet. Én csak fehér panírmorzsát használok, abban nincs benne a kenyér/zsemle héja, csak a belseje. Hallottam olyat, hogy van aki Bécsben veszi a morzsát, mert ott kapni olyat, amibe a pékség nem a megmaradt pékárut reszeli. Ennyire sznob nem vagyok, jó a fehér morzsa.
Válasz erre 

Bohócnok 2014.09.28. 13:55:59

Hihetetlenül proli dolog ez a vasárnapi rántott hús. Nem tudom mikor fog ez eltűnni végre a köztudatból. Millió és egy értelmesebb, vagy jobb dolgot lehet ennél csinálni ebédre vasárnap.
Válasz erre 

ekat 2014.09.28. 14:16:40

Én ötven vagyok, de az egész tág családomban ember nem csinál(t) rántotthúst vasárnap. (Igaz, polgári családból származom. ) Akik viszont igen, azok tudtommal sertésből csinálták, még véletlenül sem csirkéből. Minden kifőzdében és étteremben is abból volt. Ami meg az igazi osztrákot illeti, a sokszor példaként emlegetett (, turistacsapda) Figlmüller sem borjúból csinálja....:D
Válasz erre 

ekat 2014.09.28. 14:29:14

@polyvinyl: Talán nálad. A Magyar Értelmező Kéziszótárból:
ízetlen
1. Nem kielégítő ízű.
2. ritk vál Száraz, kedélytelen.
3. pejor Sértően ízléstelen, illetlen
Na nem mintha nem lenne teljesen mindegy, de ha már kötekszel, legalább legyen igaz, amit állítasz.
Válasz erre 

Tiltsuk Bea 2014.09.28. 15:03:32

Hali Becsbol!
Az etteremben ahol dolgoztam azt tanultam a szakacstol, hogy vajban, /vagy legalabb fele vaj fele olaj/ szabad csak suti a snitzelt
Válasz erre 

EzVan:) 2014.09.28. 15:23:09

@Köcsögöm Széken: elvileg normális esetben itthon se a megmaradtat reszelik le a(z ipari) zsemlemorzsához, hanem úgynevezett zsemleveknit sütnek. Ez kb olyan, mint a kilós kenyér, csak sokkal laposabb, tömörebb, és tovább van sütve, hogy alacsonyabb legyen a víztartalom, hogy ne penészedjen. Ezeket sütés után száraz levegőn hagyják száradni 1-2 napig, amikor már darálhatóvá szárad, ekkor darálógép ledarálja, majd egy morzsaszárító csőkemencében kerül véglegesen szárításra, igaz közben talán túl finom lesz. Na ez a nagyüzemi morzsa, amire a bécsi származású családom azt állítja, hogy túl apró szemű, ezért nem is lehet belőle jó snitzelt sütni.
És arra sem emlékszem, hogy öreganyám kiklopfolta volna a csirkemellet, hiszen a kalapálással szétroncsolódik a húsrostok egy része, és elfolyik az értékes húslé, épp amitől szaftos és ízletes lesz. Az kb egy centi vastagon jó. A bundázás szerepe, hogy a hús körül egy nagyjából lézáró burkot állítson elő, így a husi saját levében-gőzében sül meg, és nem az olajban/zsírban. A jó bécsinél, ha kettévágod, akkor max húslé csorog ki, és nem olaj. Sajnos emiatt csak frissen jó. A borjúhúst sem kell kinyújtani hengersoron, az max tenyérnyi méretű.

@Bohócnok: elég szegény családban nőttem fel, de csak igen ritkán volt vasárnap "rántott szelet". Vasárnapi kaja a sztroganoff bélszín meg a vadas marhából, omlós zsemlegombóccal, tortával.

@poszt: életedben nem sütöttél még olivaolajban, ugye? Próbáld ki, meg fogsz lepődni. Ja, hogy csak a drága extra szűz lesz a jó, én szóltam! :) Ugyanez igaz a kókuszzsírra, annál gusztustalanabb dolog kevés van. Süssön vele az, aki egésznap fitnesszblogot olvas. Kétszáz éve sütik ezeket a cuccokat a helyben elérhető zsiradékban, na majd pont most lesz jobb, hogy valaki kitalálta a kókuszzsíros sütést...pfej.
Válasz erre 

Netuddki. 2014.09.28. 19:38:53

"A labancok pontos kritériumok..."
"...de biztos nem tesz panaszt a Klebersberg központban..."

Fideszesnek tetszik-e lenni?
Válasz erre 

billy reed 2014.09.28. 20:50:39

Érdekes, egyes szakaszok szó szerint megegyeznek egy a hvg-hu-n 2014. szeptember 02., kedd, 15:41-kor megjelent cikkel.

Ott: " Állítólag úgy került Ausztriába, hogy a 19. század közepén Itáliában háborúskodó Jozef Wenzel Anton Karl Franz Radetzky von Radetz marsall Milánó megszállása közben észrevette, hogy arrafelé zsemlemorzsával borított hússzeleteket sütnek ki. S ha már Észak-Itáliát nem tudta megszerezni a kétfejű sasnak, hadizsákmányként legalább a receptet hazavitte. Azt hiszem, könnyebb volt észben tartani a receptet, mint szegény milánóiaknak az ő teljes nevét.
A derék tábornok – ez osztrák nézőpont, az olaszoknak egészen másfajta jelzők jutnak az eszükbe az ősz marsallról – már ezért az egyetlen tettéért megérdemelte, hogy Johann Strauss megírja tisztelgésként a Radetzky-marsot."

Itt: " Állítólag úgy került Ausztriába, hogy a 19. század közepén Itáliában háborúskodó Jozef Wenzel Anton Karl Franz Radetzky von Radetz marsall Milánó megszállása közben észrevette, hogy arrafelé zsemlemorzsával borított hússzeleteket sütnek ki. S ha már Észak-Itáliát nem tudta megszerezni a kétfejű sasnak, hadizsákmányként legalább a receptet hazavitte. Azt hiszem, könnyebb volt észben tartani a receptet, mint szegény milánóiaknak az ő teljes nevét. A derék tábornok – ez osztrák nézőpont, az olaszoknak egészen másfajta jelzők jutnak az eszükbe az ősz marsallról – már ezért az egyetlen tettéért megérdemelte, hogy Johann Strauss megírja tisztelgésként a Radetzky-marsot."

Ott: "De ha már ilyen kozmopolita múltja van, akkor mitől bécsi a bécsi szelet? A labancok pontos kritériumok alapján készítik el ezt a fogást, s eme kritériumok leglényegesebbje a húsra vonatkozik: igazi Wiener Schnitzel kizárólag borjúhúsból készülhet, és azon belül is csak borjúdióból, amely a fiatal jószág legízletesebb és legpuhább darabjai közé tartozik. Amennyiben a rántott hús sertésből, csirkéből vagy urambocsá‘ pulykából készül, akkor az Bécsben már nem neveztetik bécsi szeletnek, hanem úgy hívják, hogy Schnitzel nach Wiener Art – azaz szelet bécsi módra. Az osztrák séfek arra is esküsznek, hogy a bécsi szeletet nem lehet fritőzben kisütni, és az olajba érdemes egy kis zsírt is belecsempészni. A jó bécsi szelet a hús minősége után döntően két fontos elemen múlik: elég vékonyra van-e szelve a hús, és elég forró-e az olaj? A vastag morzsabundába öltöztetett vékony és omlós hússzelet a nagyon forró (160-180 fokos) olajban ugyanis hihetetlenül gyorsan sül meg, anélkül, hogy sok zsiradékot szívna magába. Sőt, a panírtól védett hús a kéreg alatt inkább megpárolódik, mint megsül."

Itt: "De ha már ilyen kozmopolita múltja van, akkor mitől bécsi a bécsi szelet? A sógorok pontos kritériumok alapján készítik el ezt a fogást, s eme kritériumok leglényegesebbje a húsra vonatkozik: igazi Wiener Schnitzel kizárólag borjúhúsból készülhet, és azon belül is csak borjúdióból, amely a fiatal jószág legízletesebb és legpuhább darabjai közé tartozik. Amennyiben a rántott hús sertésből, csirkéből vagy urambocsá‘ pulykából készül, akkor az Bécsben már nem neveztetik bécsi szeletnek, hanem úgy hívják, hogy Schnitzel nach Wiener Art – azaz szelet bécsi módra. Az osztrák séfek arra is esküsznek, hogy a bécsi szeletet nem lehet fritőzben kisütni, és az olajba érdemes egy kis zsírt is belecsempészni. A jó bécsi szelet a hús minősége után döntően két fontos elemen múlik: elég vékonyra van-e szelve a hús, és elég forró-e az olaj? A vastag morzsabundába öltöztetett vékony és omlós hússzelet a nagyon forró (160-180 fokos) olajban ugyanis hihetetlenül gyorsan sül meg, anélkül, hogy sok zsiradékot szívna magába. Sőt, a panírtól védett hús a kéreg alatt inkább megpárolódik, mint megsül."

Hm. A források között mégsem látom a vonatkozó cikket, ami érdekes, kivéve persze, ha az író azonos.

hvg.hu/gasztronomia/20140902_A_tokeletes_becsi_szelet__recept
Válasz erre 

billy reed 2014.09.28. 20:51:42

Sry, elnéztem, ott van, így én kérek elnézést.
Válasz erre 

vakegér II 2014.09.28. 21:18:44

@Dzsozy bácsi: Jogos az észrevétel, már javítottam is. Mentségemre szolgáljon, hogy én rántott hús evés közben/helyett annak idején a "Tenkes kapitányá"-t néztem.

IGAZI_kovi1970: És mindenki másnak, akinek eddig nem tűnt fel: EZ EGY GASZTROBLOG!!!!!

polyvinyl: . Én vendéglátós vagyok, nem nyelvész, ezért meggugliztam a témát (ízetlen vagy íztelen). Meglepően sok találat van. Ezekből az egyik: A Magyar Tudományos Akadémia kiadójának alapművében, a Magyar Értelmező Kéziszótárban (Budapest, 2003. Ak.) az 586. oldalon a következő szócikk olvasható:

ízetlen
1. Nem kielégítő ízű.
2. ritk vál Száraz, kedélytelen.
3. pejor Sértően ízléstelen, illetlen

Márpedig amíg a MTA alapművének legfrissebb kiadásában ez olvasható, addig tisztelettel köszöntöm az összes amatőr és profi nyelvészt, az összes botcsinálta korrektort és okostojást, a magam részéről - élve a választási lehetőségemmel - az azonos jelentésű íztelen és ízetlen kifejezések közül az utóbbit használom.

csavargo: Aki le meri írni, hogy zárjam le a blogot, az először kicsit tanulgassa (úgy kb. negyven évig, mint én) a szakmát. Akkor talán találkozik a "pácolás" kifejezéssel. A google a "sertéshús tej" keresőszavakra min. 50 olyan találatot ad, ahol a recept szerint a sertéshús tejben kell áztatni. Szégyenkezve vallom be, hogy magam sem vagyok ellene ennek az ocsmány és visszataszító tejbeáztatós eljárásnak. Akkor most zárjak be?

Tiltsuk Bea: Iszonyatosan régen Bécsben szereztem meg a szakács szakmunkás bizonyítványomat. Azóta többször (sokáig, és nem mosogató fiúként) dolgoztam Bécsben. Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelenthetem, hogy a Wiener Schnitzel-t EREDETILEG zsírban sütik ki! Persze ez most éppen nem divatos, ezért úgy gondolom, hogy csinálja mindenki úgy, ahogy jónak látja. (a vajat azért nem javaslom) Itt egy, talán elég autentikus YouTube link: www.youtube.com/watch?v=W7Xl8prn6kA (Ízvadász Ausztriában- wiener scnietzl (bécsi szelet) sütés)
Válasz erre 

borzimorzi 2014.09.29. 14:03:02

Csaxólok, hogy lassan 4 millió ember van kis hazánkban, aki erről csak álmodik. Vasárnap is. :-(
Válasz erre 

Merlot 2014.09.29. 16:19:08

Hú, a szentségit!
Mennyi magát értőnek képzelő kommentelő ugrik neki sallangnak tűnő dolgok miatt az általam alaposnak tartható blogírónak! Vajh, ők mennyire precízek a konyhában? (Duma van, hozzáértés kevés. Ma a kontraszelektáltak idejét éljük....)
Én, aki mintegy 40 éve eszem mások (anya, kollégium, párom, legnevesebb magyar éttermek) szörnyűségeit, középszerűségeit, és remekeit, kb. 2 éve vettem a bátorságot, hogy elkezdjek főzni. De sokkal kisebb mellénnyel olvasok és bírálnék itt, mint néhány okostojás. :p
Válasz erre 

Darkcomet 2014.10.03. 20:08:12

Fasza írás, nekem tetszett.
Válasz erre 
Mégsem
Mégsem

Megjegyzés:
süti beállítások módosítása
Dashboard